Középvállalatok csúcstalálkozója

A BÉT50 kiadvány bemutatásával egybekötött középvállalatok csúcstalálkozója konferencián a hazai közép- és nagyvállalati szektor legkiemelkedőbb szereplői vettek részt. Az immár hagyományos esemény fókuszában a vállalati szektor sajátosságai, kihívásai, a tőkepiac jellegzetességei, valamint a hazai középvállalatok növekedési lehetőségei álltak.

Szeptember végén immár harmadik alkalommal rendezte meg a Budapesti Értéktőzsde a BÉT50 Középvállalatok csúcstalálkozóját. Szokás szerint az eseményen publikálták a BÉT50 – ötven hazai vállalat sikertörténete című kiadványt. A kiadvány célja, hogy konkrét cégek példájával mutassa be a hazai vállalkozásokban rejlő potenciált a széles közönség számára. A Budapesti Értéktőzsde 2016-ban készítette el először a BÉT50 kiadványt, azzal a céllal, hogy a hazai gazdasági szféra megismerhesse azokat a magyar vállalatokat, akik kiemelkedő teljesítményt értek el, és sikeresen növelték versenyképességüket. Idén újabb 50 középvállalat került be a legsikeresebbek közé, így összesen már 150 hazai cég tartozik ebbe a körbe. A választás idén is olyan vállalatokra esett, amelyek kiemelkedő sikereket könyveltek el a szakmában, illetve a saját piaci szegmensükben. A kiadványban szereplő vállalatok mindegyike eredményes múlttal és nagy növekedési potenciállal rendelkezik, amely stabil alapot ad a további növekedéshez, legyen ez akár a tőzsdére lépés, külpiacra lépés, fejlesztés vagy egyéb beruházás.

 

A konferencián elsősorban a magyar középvállalatokat érintő gazdaságpolitikai irányokról, valamint a növekedéssel együtt járó pénzügyi, jogi és marketingkommunikációs kihívásokról tájékozódhattak a vendégek. Az eseményen a tőzsdei cégek, illetve a 2016-os, 2017-es és 2018-as BÉT50 kiadványokban szereplő 150 sikeres magyar középvállalat tulajdonosai, cégvezetői, külföldi előadók, hazai kereskedelmi bankok, brókercégek, pénzügyi és adótanácsadó cégek vezetői vettek részt. Mivel szinte mindenki ott volt, akinek a tőzsdéhez manapság köze van, bőven volt lehetőség networkingre is. Az egész napos konferencia kitűnő lehetőség volt arra is, hogy a magyar gazdaság mozgatórugóját adó középvállalatok vezetői, tulajdonosai, a tőzsdével kapcsolatban álló piaci szereplők, a hazai tőkepiac meghatározó közreműködői találkozhassanak és beszélhessenek egymással.

 

„A hazai középvállalatok adják a gazdaság gerincét, így a Budapesti Értéktőzsde elkötelezett az iránt, hogy támogassa a nagy növekedési potenciállal bíró vállalatokat, illetve megteremtse a növekedéshez szükséges feltételeket. A jelenlegi környezet különösen sok kihívás elé állítja a vállalatokat, hiszen meg kell küzdeniük a generációváltás, a digitalizáció és a munkaerőhiány okozta nehézségekkel. A versenyképesség megtartása érdekében szükséges és elengedhetetlen, hogy a vállalatok hatékony lépésekkel reagáljanak a kihívásokra. Örömmel tölt el, hogy idén újabb 50 hazai vállalat tett oly mértékű lépéseket a növekedés érdekében, amelyek példaként szolgálhatnak a feltörekvő vállalkozások előtt. Minden cégtörténet mögött nagyon komoly cégvezetői és szakmai teljesítmények húzódnak meg, amelyek reményeink szerint újabb vállalkozókat inspirálhatnak” – mondta bevezetőjében Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde elnök-vezérigazgatója.

 

A konferencia nyitóelőadását a Budapesti Értéktőzsde legnagyobb kibocsátójaként az OTP Bank elnök-vezérigazgatója, Csányi Sándor tartotta. „1995-ös tőzsdei bevezetése óta az OTP a magyar tőzsde meghatározó részvénye, és a fejlődésünk azóta is töretlen. A 2002-ben megkezdett regionális terjeszkedésünknek köszönhetően az OTP Csoport fiókjainak és alkalmazottainak mintegy háromnegyede ma már külföldi leánybankhoz tartozik. Az OTP Csoport a folyamatos fejlődés, fejlesztések és innováció mellett legalább ilyen fontosnak tartja a stabil, kiszámítható működést is. Ma már az OTP nemcsak régiós összevetésben nyújt kiemelkedő teljesítményt, hanem egész Európában a második legmagasabban értékelt bankrészvény.”

 

Várják a jelentkezőket

 

A Budapesti Értéktőzsde mára egy átfogó eszközrendszert dolgozott ki, amelynek minden eleme a hazai vállalatokat segíti a szintlépésben és a tőzsdére lépésben. Ennek elemei: a tőzsdére lépés költségeinek csökkentésére szolgáló, európai uniós forrásból finanszírozott Mentoring Program, az ELITE vállalatfejlesztési képzési program, a BÉT Xtend középvállalati piac és a Nemzeti Tőzsdefejlesztési Alap.

 

Hirdetés átugrása →