Mi kell ahhoz, hogy sikeresen építsék vállalkozásukat a magyar kkv-k, mi lehet ebben a MiniCRM és a Cégépítők podcast szerepe, és hogyan juthatnak el oda, hogy ne legyenek a cégük rabszolgái? Ezekről kérdeztük Egerszegi Krisztiánt a MiniCRM tulajdonosát, aki a március 6-án megrendezésre kerülő Tulajdonosi jövőkép minikonferencia egyik előadója.
Miben segíthet egy személyes jövőkép a cégtulajdonos számára?
Szerintem a jövőkép az alapja mindennek, az emberi életnek, a cégépítésnek, hiszen mindkét területen fontos tisztázni, hogy hova szeretnél eljutni. Ha nincs átgondolt jövőkép, akkor mindig elvisz a napi tűzoltás. A jövőkép egy jó iránymutató, ha tudatosítod magadban mit akarsz elérni hosszú távon, abból az is következik, hogy meg tudod határozni, mit kell csinálnod ebben az évben és megmutatja azt is, hogy amit holnap csinálsz annak van-e értelme hosszú távon. Közelebb visz-e a jövőképben megfogalmazott céljaidhoz? Ha nincs jól meghatározott jövőkép, akkor az emberek hajlamosak rutinszerűen működni, dolgozni, mindent elintéznek azzal, hogy így szoktuk csinálni, így mondták, tavaly is így volt.
Mikor tudtad ezt ilyen pontosan megfogalmazni a magad számára?
Hogy ennek ekkora jelentősége van, azt igazából most ismertem fel, amikor megjelent a Jövőkép című regényem. Miközben írtam visszanéztem az elmúlt 30 évemre és tudatosult az is bennem, hogy az első fontos célt, 14 évesen fogalmaztam meg saját magam számára, amikor édesanyámat egy csoportos leépítés keretében elküldték a munkahelyéről. Akkor eldöntöttem, hogy én egyszer főnök leszek, ezért fogok dolgozni. Nekem meg kellett kőkeményen mindenért dolgozni, de az a cél, hogy saját vállalkozást építek, évtizedek óta állandó. Az utóbbi 10 évben pedig a jövőképben egy regionális szinten is meghatározó cég a MiniCRM építése szerepel, mely segít a kkv-knak, hogy hatékonyabban tudjanak működni.
Egyáltalán, milyen volt az első találkozásod a MiniCRM-el?
Korábban egy IT biztonsággal foglalkozó cégem volt, rengeteg időmet elvitte az adminisztráció. Az ügyek végig beszélése a közvetlen kollégákkal, adminisztrálás. Igazából a munkaidőn kétharmada is ezzel ment el. Mindent excelben vezettünk és 2012 november végén eltűnt 25 millió, szerencsére csak az excelekből, és 2 napig dolgoztam, amíg helyre állt a rend, csak 10 verziót kellett visszamennem, hogy megtaláljam a véletlen emberi hibát. Akkor eldöntöttem olyan megoldást keresek, ami tehermentesít az adminisztráció alól. Ekkor találkoztam a MiniCRM rendszerrel, amit 1 hét alatt bevezettünk. Én pedig a napi 12 órás robot helyett pár óra alatt végeztem ezekután a napi munkával. Felszabadult a napom nagy része és lett időm, hogy a cég fejlesztésével foglalkozzam. Annyira megváltoztatta az életem, hogy azt mondtam erre mindenkinek szüksége van és pont lett lehetőségem beszállni a MiniCRM-be. Én voltam a hetedik ember, az 54 milliós árbevételű cégnél, ma már 1,8 milliárdos árbevétellel, több mint 2100 ügyféllel és 100 kollégával működünk, én már csak tulajdonosként az operatív vezetést átadva az új vezérigazgatónak.
Hogyan jött a Cégépítők podcast sorozat?
Úgy látom a vállalkozóknak, akik céget építenek a túlnyomó többsége, talán 90 százaléka is szenved a mindennapokban. Rabszolgának, kényszervállalkozónak érzi magát a sajt cégében, nem csak azt csinálja amit szeret, hanem a sok muszáj dolgot is. Ebből kell valahogy kitörni. Az én életemben is voltak pofonok és én is mint szinte mindenki ezekből tanultam. A saját tapasztalataimból kiindulva döntöttem úgy, hogy megpróbálok más vállalkozóknak is segíteni a tapasztalatmegosztással, ebből született a Cégépítők podcast sorozat, melyet több, mint 2 éve indítottam. Magyar vállalkozói sikertörténeteken keresztül igyekszünk megmutatni a hatékony vállalkozásépítés útjait.
Március 6-án kerül megrendezésre Tulajdonosi jövőkép konferenciánk, melyen Egerszegi Krisztián is megosztja történetét a hallgatósággal.