A Continest Technologies Zrt. május 23-án nemzetközi sajtótájékoztatón jelentette be új leányvállalata, a Continest Defence Lab megalapítását. Az eseményen bemutatták továbbá a több mint 2 millió eurós támogatással megvalósuló TRAVISMOS projektet is, amely a jövő katonai kiképzési rendszereit hozza közelebb a valósághoz, adatvezérelt és fenntartható módon.
A sajtótájékoztatón Kis-Márton Vidor vezérigazgató beszélt a Continest Defence Lab alapításának hátteréről és jövőbeli célkitűzéseiről. A vezető egyenesen Szaúd-Arábiából érkezett a székesfehérvári gyárban rendezett eseményre, ahol a Continest a NEOM projekt keretében adott át egy 1000 m²-es, összecsukható konténerekből épített irodakomplexumot.
Új szintre emelt integráció: a Continest Defence Lab bemutatkozása
A Continest Defence Lab a jövő védelmi és humanitárius kihívásaira ad választ olyan konténeralapú, multifunkcionális infrastruktúrák fejlesztésével, amelyek gyorsan telepíthetők, skálázhatók és valós igények alapján testre szabhatók. A Lab egyedülálló módon egy kézben fogja össze a teljes fejlesztési láncot a koncepciótól a kivitelezésig.
Kis-Márton Vidor így fogalmazott: „Egy olyan teljes körű fejlesztési és gyártási egységet hoztunk létre, amely képes a tervezéstől a prototípusépítésen és tesztelésen át a gyártásig, valamint a terepi implementációig végigvinni komplex projekteket. A célunk, hogy a világ bármely pontján megbízható és skálázható megoldásokat kínáljunk a védelmi és civil védelmi szereplőknek, továbbá a humanitárius missziók számára.”
A Defence Lab nem csupán eszközöket szállít, hanem technológiai integrátorként is működik, képes különböző iparági szereplők, egyetemek, kutatóintézetek fejlesztéseit egyetlen, mobilis konténerplatformba építeni – legyen szó szenzoros adatgyűjtésről, megfigyelésről, kommunikációs vagy energetikai rendszerek integrációjáról.
„A Continest Defence Lab-ot azzal a céllal hoztuk létre, hogy proaktív módon keressük és építsük a K+F együttműködéseket – egyetemekkel, védelmi ipari szereplőkkel, innovatív technológiai vállalkozásokkal – olyan megoldások fejlesztésére, amelyek nem csak prototípus szinten, de terepi körülmények között is bizonyítanak” – tette hozzá Kis-Márton Vidor.
A Continest az elmúlt években számos sikeres nemzetközi együttműködésben vett részt, és különböző országok – köztük Hollandia, Izrael, Magyarország, Finnország, az Egyesült Államok és Szlovénia – hadereje számára szállított bevetésre kész, testreszabott mobil infrastruktúrákat. Ezek között megtalálhatók parancsnoki központok, mobil orvosi egységek, konyhák és fejlett lőszimulátorok is.
A TRAVISMOS projekt – egy példa az integrátori működésre
A sajtóeseményen röviden bemutatták a Continest Defence Lab egyik első komplex nemzetközi projektjét, a TRAVISMOS-t is (Training with Vital Signs Monitoring in Modular Setup), amely az Európai Védelmi Alap 2,24 millió eurós társfinanszírozásával valósul meg.
A projekt célja egy olyan moduláris és mobil konténeralapú katonai kiképzési rendszer fejlesztése, amely valós időben, érintésmentesen méri a katonák élettani és kognitív állapotát a kiképzés során, miközben nagy realitású szimulációs környezetben zajlik a gyakorlat. A rendszer teljes egészében energiafüggetlen módon, napelemekkel és akkumulátorral működik.
A TRAVISMOS konzorcium tagjai:
- Guardiaris (Szlovénia – vezető partner, szimulációs motor fejlesztő),
- Continest (Magyarország – mobil konténer és energetikai integráció),
- ITEC (Ausztria – hangrendszer-fejlesztés),
- Smartex (Olaszország – e-textil szenzorok),
- VTT (Finnország – radar-alapú szenzortechnológia).
A projektet a magyar és szlovén védelmi minisztériumok is támogatják. A sajtóeseményt megelőző két napon a Magyar Honvédség katonái tesztelték a szimulációs rendszert Székesfehérváron, jövő héten pedig a Szlovén Védelmi Minisztérium számára mutatják be a megoldást.
További információ: www.cndefencelab.com