Több ezer érdeklődőt vár nyílt napjaira a Corvinus Egyetem

November 18-án az alap- és osztatlan szakokat, a megelőző nap a mesterszakokat bemutató ingyenes nyílt napra lehet ellátogatni a Budapesti Corvinus Egyetemen. A több ezer fiatalt vonzó eseményeken a résztvevők a szaktájékoztatók mellett olyan ismeretterjesztő előadásokat is meghallgathatnak, amelyek a kínált szakok tudományterületének egy-egy szeletét mutatják be a gazdasági és pénzügyi buborékoktól a marketingkommunikáció zseniális retorikájáig. Emellett első kézből juthatnak információhoz a térítésmentes képzési lehetőségről és a felvételi pontszámítás változásairól, valamint pályaorientációs előadásra és campustúrára is jelentkezhetnek a látogatók. 

November 18-án, pénteken 8 és 15 óra között tartja a 11 alap- és egy osztatlan szakjáról szóló tájékoztató nyílt napját a Budapesti Corvinus Egyetem, elsősorban a középiskolásoknak. Az eseményen az érdeklődők információt kaphatnak az egyetem két új képzéséről is, amely Magyarországon csak itt indul: a Filozófia, politika, gazdaság, valamint az Üzleti adattudomány alapképzésekről. Az intézmény eddigi legnépszerűbb alapszakjait ismertető előadásaira – így a Gazdálkodási és menedzsment, a Kommunikáció- és médiatudomány, a Nemzetközi gazdálkodás, valamint a Nemzetközi tanulmányok területére – idén is különösen sok jelentkezőt várnak.  

A mesterszakos nyílt nap november 17-én, csütörtökön délután, 13 és 17 óra között lesz a Corvinuson. Az eseményen 19 szak mutatkozik be a leendő hallgatóknak, zömük angolul is indul. A legnépesebb közönséget évek óta a Vezetés és szervezés, a Nemzetközi gazdaság, gazdálkodás, a Marketing és a Vállalkozásfejlesztés szakok tájékoztatói vonzzák, emellett az egyetem sok érdeklődőre számít a jövőre először induló Politikai gazdaságtan szak kapcsán is, amely itthon csak a Corvinuson érhető el. Jövő évtől az intézményben négy mesterszakot egy tanév alatt is el lehet majd végezni, az ennek a részleteiről szóló tájékoztatóra, valamint a kreditelismerés eljárás ismertetőjére szintén sokan jelezték már részvételüket. 

A látogatók mindkét nap a szaktájékoztatók mellett szakbemutató előadásokon keresztül is ízelítőt kapnak a Corvinuson megszerezhető tudásról. A többi között szó lesz arról, miért fizetünk sokat egy euróért, miért szeretjük utálni az elitünket, mik a koronavírus-járvány és adózási morál területi különbségei vagy éppen a mesterséges intelligencián alapuló technológiák elfogadottsága Magyarországon, hogyan zajlanak a válságok és válságkezelés Európában, és mik a pénzügyi buborékok, a kriptopénzek sajátosságai.  

A nyílt napok résztvevői emellett első kézből jutnak információhoz a szakkollégiumokról és diákszervezetekről, valamint a nemzetközi programokról Az alap- és osztatlan szakos nyílt napon az érdeklődők megismerhetik a 2023-as és a 2024-es felvételi eljárásban alkalmazott pontszámítást, az ösztöndíjakat, a rászorulóknak szóló lehetőségeket, a diákhitel feltételeit, a kollégiumokat, a sportolási palettát, az ingyenes felvételi felkészítőket, valamint karrier-tanácsadásra és panorámás campustúrára is lehet jelentkezni, amelyen távcsővel megtekinthető az egyetem épülő új budai campusa. A részvétel ingyenes regisztrációhoz kötött, regisztrálni és a részletes programról tájékozódni a Corvinus honlapján feltüntetett linkeken lehet: https://www.uni-corvinus.hu/post/hir/nyilt-napok-a-corvinuson-2/ . 

A Budapesti Corvinus Egyetemről 

A Budapesti Corvinus Egyetem Magyarország vezető egyeteme a gazdasági és társadalomtudományi képzések területén. Az alapítványi fenntartású, megújuló Corvinus középtávú célkitűzése, hogy az említett területeken ne csak országosan, de Közép-Európában is a legjobb felsőoktatási intézménnyé váljon. A Corvinus Egyetemen jelenleg csaknem 12 000 hallgató tanul, köztük 2000-en külföldi diákok. Az intézmény világszerte több mint 200 partneregyetemmel ápol szoros kapcsolatot. A Corvinus rendszeresen ér el előkelő helyezést a nemzetközi felsőoktatási rangsorban, Gazdálkodási és menedzsment képzésével a régió első helyezettje lett az Eduniversal 2019-es rangsorában, Vezetés és szervezés mesterképzésével pedig évről évre a világ 100 legjobb üzleti iskolája között szerepel a Financial Times által 2005 óta vezetett Masters in Management rangsorában. A Budapesti Corvinus Egyetem az egyetlen olyan magyarországi egyetem a gazdaságtudományok területén, amely két nemzetközi intézményi akkreditációval rendelkezik (AMBA, AACSB).  Illusztrációs lehetőségek: https://www.uni-corvinus.hu/fooldal/hirek-es-esemenyek/mediatar/fotogaleria/.   

 

Hirdetés átugrása →