Viszlát, home office! Hogyan utazhatunk biztonságosan?

2023-ban több kutatásból is kiderült, hogy egyre kevésbé nyitottak a munkaadók az otthoni munkavégzés megtartására. A munkavállalók 95 százaléka nyilatkozta azt, hogy nem dolgozik home office-ban, ami a Covid előtti szintre való visszaesést jelenti.[1] Ennek megfelelően a munkába járáshoz egyre többen veszik igénybe a tömegközlekedést, miközben folyamatosan növekszik az influenzaszerű megbetegedésekkel orvoshoz fordulók száma. Az utazásokat így érdemes körültekintően átgondolni és olyan járatokat választani, ahol tartós higiéniai bevonatot használnak a járműveken. A Volánbusz Zrt. buszain a Resysten magyar fejlesztésű, speciális felületkezelését alkalmazzák, aminek köszönhetően a kórokozók nem tapadnak meg a gyakran és sokak által érintett felületeken egy teljes éven át. A bevonat láthatatlan, színtelen, szagtalan és a takarítások között is óvja az utasok és a busztársaság munkavállalóinak egészségét.

A Volánbusz Zrt. már 2015 óta használja a Resysten felületkezelési technológiáját, azóta több száz jármű olyan belső felületein próbálták ki, mint például az utasüléseken, a vezetőfülkén, a fogantyúkon, a kapaszkodókon és a belső üvegfelületeken. A pozitív tapasztalatoknak köszönhetően 2021-ben a Covid alatt valamennyi budapesti agglomerációban közlekedő Volánbuszon is bevetették a magyar fejlesztésű, tartós higiénés bevonatot. A járvány ideje alatt bevezetett higiéniai eljárások mellett 176 darab jármű, majd az agglomerációban szolgálatot teljesítő 40 darab elektromos meghajtású Mercedes-Benz eCitaro, illetve az ukrán menekülthullám idején további mintegy 30 autóbusz részesült a Resysten felületkezelési eljárásában. Idén ősszel újabb 200 Credo buszból álló flottát láttak el a különleges higiénés bevonattal, melyek az ország valamennyi pontján szállítják az utasokat. A téli és tavaszi évszakban jellemző járványok elterjedése és az utasok által a betegségek további utasokra történő átfertőződése jelentősen csökkenthető a Volánbusz által üzemeltetett járművek berendezési tárgyainak felületkezelésével.

„A Volánbusszal hosszan tartó együttműködésünk sikerességét mi sem bizonyítja jobban, hogy ebben az évben is újabb járműflotta kapta meg a Resysten által fejlesztett speciális felületkezelést. Az pedig külön öröm számunkra, hogy országszerte mi is hozzájárulhatunk ahhoz, hogy az utazók kevésbé legyenek kitéve a fertőzéseknek” – mondta el Lehoczky Péter, a Resysten vezérigazgatója.

„Felelős szolgáltatóként és munkáltatóként a Volánbusz folyamatosan tisztán tartja létesítményeit és járműveit, valamint nyitott új eljárásokkal bővíteni higiénés protokollját. A Resysten nanotechnológiás felületkezelési eljárása az autóbuszok felületein folyamatos, 1 éven át tartó védelmet alakít ki, amely a takarítások között is óvja az utasok és társaságunk munkavállalóinak egészségét” – nyilatkozta a Volánbusz Zrt. Kommunikációs Igazgatósága.

A Resysten Magyarországon fejleszti és gyártja tartós higiéniai bevonatait. Az alkalmazási terület spektruma kifejezetten széles, a tömegközlekedés mellett, egyes hazai kórházakat, vagy éppen a bevásárlóközpontokat, sportlétesítményeket, multinacionális cégek gyártó-csarnokait, közösségi helyiségeit is felületkezelték a magyar cég speciális higiénés védőbevonatával. A vállalat nemcsak hazánkban alkalmazza felületkezelési eljárását, hanem számos országban, köztük Angliában az NHS (National Health Service), az angol Nemzeti Egészségügyi Szolgálat intézményeiben is számos teszt során bizonyított, hogy hosszútávon meg tudja akadályozni a baktériumtelep-képződést és ennek megfelelően a kórházi fertőzések csökkenéséhez is hozzájárulhat.

Hirdetés átugrása →