Az autók kiberbiztonságát szolgáló, innovatív megoldást jelentett be a DEKRA

Idén ünnepli alapítása 100. évfordulóját a világ egyik legnagyobb független szakértői szervezete, a Magyarországon is több mint három évtizede jelen lévő DEKRA. Az 5 kontinens mintegy 60 országában 48 ezer főt foglalkoztató vállalat a minap közölt, friss pénzügyi adatai szerint a nehéz gazdasági helyzet ellenére is csaknem 5%-kal növelni tudta bevételeit. Ehhez a cég nemzetközi vezetői által is kiemelt módon hozzájárultak a hazai DEKRA pozitív adatai és bővülő tevékenységei, melyeket egy keddi, budapesti sajtótájékoztatón ismertettek a helyi vezetők. Az eseményen elhangzott, a globális növekedés egyik új motorja a cég szabadalmaztatott, az elektromos járművek akkumulátorait vizsgáló gyorsteszt-eljárása, a közeljövő legfontosabb innovációja pedig a világviszonylatban egyedülálló, integrált járműbiztonsági megoldásuk lehet.

A DEKRA a 2023-as 4,1 milliárd euró után 2024-ben 4,29 milliárd eurós globális bevételt produkált, ami éves alapon 4,7%-os növekedést jelent. A Magyarországot is magába foglaló CEE&ME (Közép- és Kelet-Európa, illetve a Közel-Kelet) régió valamivel dinamikusabban, 5,2%-kal bővült tavaly, ami több mint kétszerese a vállalat központját adó GSA (Németország, Svájc, Ausztria) régió vonatkozó adatának (+2,5%). A cég a most közzétett jelentésében külön kiemelte Magyarországot, ahol többek közt a digitális megoldások, az ipari vizsgálatok és a képzési tevékenység révén értek el jelentős fejlődést.

„Valóban büszkén mondhatjuk, hogy a 100 éves vállalat nemzetközi sikerei mögött egyre jelentősebb magyar hozzáadott érték áll. A DEKRA égisze alatt működik többek közt az idehaza egyedülálló, de a világon is a legelismertebbek közé tartozó, független DEKRA TIC Kft. VEIKI-VNL vizsgálólaboratórium, valamint Magyarország egyik legnagyobb felnőttképző szervezete, továbbá Budapest ad otthont a cégcsoport digitalizációs igényeit támogató, kimagasló gyorsasággal bővülő IT kiválósági központnak is. Emellett jelen vagyunk a nemzetközi munkaerő-kölcsönzési és -közvetítési piacon is, de ugyancsak fontos pillér Magyarországon a DEKRA hagyományosan legerősebb szegmense, a globális bevételek körülbelül 50%-át adó járművizsgálati és -szakértői tevékenység” – avatott be a vállalat magyarországi működésébe Kurucsó Zsolt, a DEKRA ügyvezetője. A sajtóeseményen kiderült az is, hogy bár a 2024-es pénzügyi év végleges adataira még várni kell, a hazánkban összességében több mint 300 szakértőt foglalkoztató DEKRA tavaly körülbelül 11 milliárd forintos forgalmat bonyolított le.

A DEKRA 2024-ben világszerte 32 millió járműellenőrzést hajtott végre, melyek közül az iparág trendjeivel és a cég fenntarthatósági törekvéseivel összhangban egyre több irányult a villanyjárművekre. Az elektromos gépkocsik térnyerése és különösen a használtpiac megbízhatósága szempontjából kulcsfontosságú lehet a DEKRA egyedülálló gyorstesztje, amely lehetővé teszi, hogy a villanyautók akkumulátorának állapota műhelykörülmények nélkül, egy mindössze 15 perces teszt, illetve próbaút során felmérhető legyen.

A sajtótájékoztatón bejelentésre került a DEKRA Digital Trust Service nevű innovációja is, amely eddig példa nélküli módon három aspektusból – funkcionális biztonság, kiberbiztonság és a mesterséges intelligencia jelentette kockázatok – vizsgálja és tanúsítja a járművek rendszereit. Mint azt a hazai szakértők is megjegyezték, mivel a járművek egyre inkább „számítógépekké válnak”, a digitális biztonságra ma már ugyanolyan hangsúlyt kell fektetni, mint a mechanikai biztonságra, azaz ki kell küszöbölni az illetéktelen beavatkozások és az azokból fakadó veszélyek kockázatát. Ebben hozhat áttörést a DEKRA új fejlesztése, amely a már önállóan döntést hozó, önvezető autók terjedésével még inkább előtérbe kerülhet.

Hirdetés átugrása →