Középiskolai diáklabor-felújítási program indul

Több mint 1 milliárd forint támogatásból újulhat meg 24 középiskolai diáklabor a „Selye János Diáklabor Hálózat kiépítése” című projekt keretében. A fejlesztések célja, hogy gyakorlati eszközökön keresztül felkeltsék a fiatalok figyelmét a kutatói pályák iránt.

A Neumann János Program hangsúlyos része a kutatói utánpótlás folyamatos biztosítása, a magyar kutatók számának további növelése. Ezt figyelembe véve a kormány kiemelten támogatja a fiatalok MTMI (matematikai, természettudományi, műszaki és informatikai) pályaorientációját, hiszen ezen tudományterületek magasan képzett szakemberei kulcsszerepet játszhatnak a tudásgazdaság fejlődésében, az innováció előrehaladásában, a nemzetgazdaság fejlődésében.

A Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) és a Magyarországi Diáklaborok Egyesülete konzorciuma elkötelezett abban, hogy vonzóbbá tegye a fiatalok számára a tudományos életpályát. Céljuk, hogy minél korábban, minél szélesebb körben elérhetővé tegyék a fiatalok számára a legújabb innovációs eszközöket, és bemutassák a legújabb tudományos eredményeket.

A Selye János Diáklabor Hálózat kiépítésének részeként szeptembertől 24 magyarországi középiskolai diáklabor újulhat meg, összesen 1,1 milliárd forint kormányzati támogatással. A projekt keretében szakmai továbbképzések, tudományos rendezvények és tanácsadás is elérhető, összekapcsolva ezzel a hazai és nemzetközi innovációs ökoszisztéma szereplőit. A diáklaborok és hálózatuk hatékony működése érdekében a projekt teljes időtartama alatt személyes tanácsadás és vezetőfejlesztés is biztosított. A projekt a már meglévő diáklaborok mellett újak, köztük egy mobillabor létrejöttét is segíti. A kezdeti sikereknek köszönhetően a projekt második körében további 342 millió forintos keretösszeg áll majd rendelkezésre az iskolák számára.

A diáklaborok a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap közvetlen támogatásával valósulnak meg. A magyar kormány kiemelt célkitűzése a fiatalok matematikai, természettudományi, műszaki és informatikai (MTMI) pályaválasztásának támogatása, a tudás alapú gazdaság és az innováció előrehaladása érdekében. A NIÜ ezen célkitűzés elérése érdekében támogatja az ilyen és ehhez hasonló projektek megvalósulását.

Hirdetés átugrása →