Előz a szoftver - Salga Péter Dyntell Kft

Az ötszáz leggyorsabban fejlődő európai, afrikai és közel-keleti tech céget felvonultató lista az előkelő 42. helyre rangsorolta a Dyntell Magyarország Kft.-t. A cég a magyar tech cégek „gyorsasági versenyében” listavezető és töretlenül növekszik. A gyors növekedés legfontosabb oka, hogy a Dyntell által fejlesztett és bevezetett rendszerek hatékonyságnövekedést és gyors megtérülést biztosítanak a vállalatok számára. 

A Salga Péter és felesége, Medveczki Marianna által alapított Dyntell több mint húsz éve foglalkozik vállalatirányítási rendszerek fejlesztésével. A mesterséges intelligencia megoldásokon alapuló adatelemzés viszonylag új profil, csak öt éve kezdtek ilyen szoftvereket fejleszteni. Úgy tűnik azonban, hogy ezzel megértették az idők szavát, a növekedésük elképesztően felpörgött: 2016 és 2020 között meghuszonötszörözve a bázisév forgalmát, 1,2 milliárd forintos árbevételt értek el. Ennek alapján kerültek az ötszáz leggyorsabban fejlődő tech céget rangsoroló Deloitte Technology Fast 500 EMEA rangsorában az előkelő 42. helyre. (Az EMEA-régió Európát, a Közel-Keletet és Afrikát foglalja magában.) Az idők szava pedig – Salga Péter tulajdonos-ügyvezető igazgató szerint – úgy szól, hogy a szoftverfejlesztés jobban növeli a termelékenységet, mint a robotizáció. Ez pedig – állítja a szakember – egyértelműen a szoftver erősödő dominanciáját jelzi a hardverrel szemben, ami szoftverpiac növekedésében is megnyilvánul. Álláspontját látszik alátámasztani egy tavalyi, amerikai cégek körében végzett Bloombergkutatás eredménye is, amely arra jutott, hogy egy cég robotizáltságának gyakorlatilag nincs hatása a termelékenységére. Salga Péter szerint ez nem annyira meglepő, mint amennyire elsőre látszik: a gyakorlat az ő praxisukban is azt mutatja, hogy a vállalatirányítási rendszerek és adatelemzési, döntéstámogatási szoftverek alkalmazása nagyobb hatást gyakorol egy-egy cég termelékenységére, mint az általuk használt gépek technológiai színvonala. Minden döntés valahol érzelmi döntés is, ezt nem lehet elvitatni, mint ahogy azt sem, hogy olyan döntéseket, amelyek kemény pénzeket hozhatnak, vagy éppen vihetnek el, nagyon nem szerencsés .......

Cikkünk teljes terjedelemben az 50 vállalkozás, 50 család, 50 történet című könyvben jelent meg. Ha kíváncsi hogyan lettek sikeresek a feltörekvő magyar középvállalkozások, keresse a könyvet a könyvesboltokban, vagy rendelje meg a kiadótól közvetlenül, most extra kedvezménnyel.

Hirdetés átugrása →