Idén is díjazzák az Év Betegbarát Szolgáltatóit

Egy évvel ezelőtt indult el a Betegbarát projekt, amelynek célja egy olyan minősítési rendszer kialakítása volt, mellyel a betegek számára fontos paraméterek mentén értékelik a magánegészségügyi szolgáltatókat.  A tavalyi év sikerei után pedig idén is megválasztják az Év Betegbarát Szolgáltatóit, ezúttal pedig új stratégiai partnerrel, a HVG Kiadóval közösen lép szintet a rendezvény, ugyanis egy szakmai konferenciával egybekötve adják át a 2024-es díjakat. A nevezés elindult, ráadásul új kategóriákban is megmérettethetik magukat az intézmények.

A Betegbarát projekt kutatása alapján[1] kiderült, hogy sokkal jobb eséllyel indul az ügyfelekért folyó piaci versenyben az a magánegészségügyi szolgáltató, amelyet potenciális páciensei betegközpontúnak tartanak. Ez a felmérés azt is megmutatta, hogy a magyarok szerint a betegbarát magánegészségügyi szolgáltató ismérve az empátia, udvariasság, a gyorsaság, a várakozás hiánya, és a rájuk szánt idő, azonban ezek alapján még bőven van tér a fejlődésre a szolgáltatóknál.  Ezért a fejlődésért pedig megéri dolgozni az intézményeknek, hiszen - mint a korábbi kutatásból kiderült -, a potenciális páciensek köre igen nagy. A magyarok döntő többsége, 83 százaléka vett már igénybe magánegészségügyi szoltátatást, a fiatalok pedig különösen nyitottak rá, hiszen a 30 év alattiak körében már 96 százalékos ez az arány. Ez a szám pedig a szakemberek szerint a jövőben minden bizonnyal tendenciózusan növekedni fog.

Egy éve indult el a Betegbarát projekt

Ezért is jött létre a Betegbarát projekt, amelynek célja már tavaly is kettős volt: egyrészt a magánegészségügyi ügyfelek számára fontos tényezők alapján alakítottak ki egy értékelési rendszert, amely visszajelzést ad a szolgáltatóknak a teljesítményükről és a fejlesztendő területekről. Másrészt az értékelési rendszer alapján a Betegbarátnak ítélt szolgáltatóknál a betegek is pontosan tudják, mire számíthatnak, a szolgáltatóválasztás pedig így jóval átláthatóbb és könnyebb lehet számukra. Már az első évben 99 regisztráció érkezett a pályázatra, melyből a döntőbe 40 szolgáltató 50 pályázata került be.  Végül pedig 12 kategóriában 34 intézmény érdemelte ki a betegbarát szolgáltató címet.

Konferenciával és új kiadvánnyal bővül a projekt

2024-ben pedig szintet lép a Betegbarát projekt, hiszen a HVG Kiadóval kötött stratégiai partnerségnek köszönhetően az idei évben egy szakmai rendezvénnyel, majd egy kiadvánnyal is kiegészül a díjátadó esemény. „Emeljük a tétet, hiszen a HVG Kiadóval indított együttműködésünk keretében közösen rendezzük meg a HVG Health Excellence 2024-et, ahol hiánypótló szakmai információkat osztunk majd meg a hazai magánegészségügy kulcskérdéseiről és ezt követi a nap végén az Év Betegbarát Szolgáltatóit díjazó gálaest. Nem beszélve arról, hogy a HVG idén először egy egyedi, kifejezetten a magánegészségügyi szolgáltatókat bemutató kiadvánnyal is készül, amiben a Betegbarát projekt díjazottjai is helyet kapnak” – mondta el Vaszary Ádám, a Betegbarát projekt alapítója.

„A HVG-ben kiemelten fontosnak tartjuk az egészségügyet, és törekszünk a legtágabb értelemben lefedni ezt a tematikát, legyen szó az egészséges életmódról, a munkahelyi egészségprogramokról, az innováció szerepéről a gyógyításban, illetve kiemelten az egészségügyi szolgáltatói szektorról. Fontosnak tartjuk, hogy a gyógyítást körbevegye magas minőségű szolgáltatás is, mert egyáltalán nem mindegy, milyen élménnyel távozik egy beteg az orvosi rendelőből. Ezért szálltunk be partnerként a Betegbarát Projektbe” – mondta Szauer Tamás, a HVG Kiadó vezérigazgatója.

Új kategóriákkal bővült a díj

A pályázat indulói a versenyszabályzatban meghatározott szempontok alapján idén 15 külön kategóriában mérettethetik meg magukat. A tavalyi évhez képest újdonság, hogy a jelentkezők visszajelzései alapján 5 alkategóriát is beemeltek a rendszerbe, így a magánkórházak kategóriájában többszakmás kórházak és az egyszakmás kórházak külön csoportba kerültek, illetve a magánorvosi cégek Budapest, vidék és országos alkategóriákban is jelentkezhetnek. Az egyes csoportokban arany, ezüst és bronz díjat ítél oda a szakmai zsűri a tavaly bevezetett sokoldalú pontozás alapján. Ezek mellett pedig különdíjakat is kaphatnak a pályázók.

A nevezés elindult, és egészen október 21-ig várják a Magyarországon működő egészségügyi vállalkozások pályázatait a https://www.betegbarat.hu/az-ev-betegbarat-szolgaltatoja oldalon. A konferencia és a díjátadó november 12-én lesz. A rendezvényen az esemény két kiemelt partnere: Egészségértésért Díj, Az év gondoskodó munkahelye.

Az Év Betegbarát Szolgáltatója díj 2024-es kategóriái:

  1. Bőrgyógyászat
  2. Fogászat
  3. Foglalkozás-egészségügy
  4. Közhasznú szervezet
  5. Központi orvosi ügyelet
  6. Labor/diagnosztika
  7. Magánkórház
    • Több szakmás kórház alkategória
    • Egy szakmás kórház alkategória
  8. Magánorvosi cég
    • Budapest alkategória
    • Vidék alkategória
    • Országos alkategória
  9. Mentőszolgálat/betegszállító
  10. Otthonápolás/idősgondozás
  11. Patika/patikalánc
  12. Plasztikai sebészet
  13. Szemészet
  14. Szülészet/nőgyógyászat
  15. Egyéb egészségügyi szolgáltató

 

[1] Az online kutatást az Ipsos végezte a 18–65 éves magyar lakosság körében 1000 fő megkérdezésével. A minta reprezentatív nem, kor, településtípus és régió szerint. Az adatfelvétel ideje: 2022. szeptember 26–október 5.

 

Hirdetés átugrása →