Az Igazgyöngy Alapítvány legfontosabb célkitűzése a generációs szegénységben élő közösségek felkarolása. Ahogy az elmúlt években, úgy idén is egy kreatív projekt keretében a Generalival és az Európai Beruházási Alappal (EIF) együttműködve a fel nem használt reklámhordozókból – molinókból és roll-upokból – egyedi, környezetbarát táskákat készítettek.
Az Igazgyöngy Alapítvány folyamatos erőfeszítésének, és munkájának hála mostanra a társadalmi leszakadás összes feltárt pontjára hatással vannak. Ennek egyik remek példája, a társadalmi vállalkozás keretében Toldon üzemelő műhelyük, ahol szociális designerüknek és varrónőiknek köszönhetően, több mint 200 bevásárló -, és pikk pakk táska készült el újrahasznosított anyagokból.
A Generalival és az EIF-el együttműködésben megvalósuló projektjük célja egyrészt fenntartható módon újrahasznosítani a vállalatok reklámanyagait, másrészt munkahelyet biztosítani a hátrányos helyzetű térségekben élőknek. A táskák minden darabja kézzel készült, és nemcsak a minőséget, hanem a kreatív újragondolást is tükrözi.
„Nagyon fontosnak tartjuk, hogy a fenntarthatóság ne csak egy üres szólam legyen, hanem konkrét tettekben nyilvánuljon meg. A régi molinók új életre keltése pontosan ezt a célt szolgálta, amellett, hogy számos család mindennapi megélhetését is támogatta” – mondta L. Ritók Nóra, az Igazgyöngy Alapítvány vezetője.
Az EIF és a Generali évek óta elkötelezett a fenntarthatóság és a társadalmi felelősségvállalás iránt. A cégek nemcsak újszerű megrendelésekkel, hanem alapanyagokkal is támogatják az alapítvány munkáját.
„A Generali számára kiemelten fontos a fenntarthatóság és a közösségi értékteremtés. Büszkék vagyunk arra, hogy egy ilyen inspiráló kezdeményezés részesei lehettünk” – nyilatkozta a Generali a Biztonságért Alapítvány The Human Safety Net programjának magyarországi vezetője, Földi-Tamás Ildikó.