Art is Business Vállalati kategória díjjal ismerték el a tanácsadócég tevékenységét

Art is Business Vállalati kategória díjjal jutalmazták a KPMG-t a kultúra és az üzleti értékek összehangolásáért végzett tevékenységéért. A KPMG kultúratámogatási együttműködéseinek sajátossága, hogy saját tudásával és tapasztalatával is támogatja a kultúra fejlődését, mert hisznek abban, hogy a művészet a vállalati kultúrába is könnyen beemelhető.

Az Art is Business olyan értékteremtő és -megóvó platform, amely lehetőséget kínál arra, hogy a művészeti és az üzleti gondolkodók találkozzanak, és együttműködéseket hozhassanak létre. Ennek egyik legfontosabb állomása az Art is Business Díj, amelyet 2019 óta hirdetnek meg azzal a szándékkal, hogy az adott év kiemelkedő cégeit, magánembereit és művészeti szereplőit díjazzák.  A hazai művészeti kommunikációs szakma és az előző évek nyertesei közösen döntenek az aktuális év pályázatairól. A KPMG az Art is Business Díj 2022 Vállalati-művészeti projekt kategóriát nyerte el korábban, idén pedig az Art is Business Díj 2024 Vállalati kategória elismerését kapta a teljes kultúratámogató missziójáért.

Nagy megtiszteltetés számunkra, hogy az Art Is Business zsűritagsága nekünk ítélte ezt a neves díjat. Ez nemcsak azt jelzi, hogy jó úton járunk, hanem reméljük, hogy ezzel más vállalatokat és közösségeket is inspirálhatunk. A sokszínű kultúra és kreativitás értéke felbecsülhetetlen a mai világban, hiszen a különböző hátterek és nézőpontok gazdagítják a közös munkát és új, innovatív megoldásokat hoznak létre” - emelte ki a díj kapcsán Rózsai Rezső, a KPMG vezérigazgatója.

A KPMG hosszú távra fókuszálva, évek óta számos módon vesz részt kulturális kezdeményezések, programok, szervezetek életében. Az együttműködések alapja többnyire a közös értékrend és a jövőért érzett felelős, küldetésvezérelt gondolkodás.

2017-ben alakította meg a KPMG a Sokszínűségi Munkacsoportot, amely a vállalat bármely területéről összefogja azokat az önkéntes kollégákat, akik elkötelezetten ösztönzik egy befogadóbb kultúra megteremtését, és együtt formálják IDE (Inclusion, Diversity & Equity) terveinket és programjaikat. Több ismeretterjesztő programot szerveztek többek között a nemek közötti egyenlőség, a dolgozó szülők, a multikulturalizmus és a mentális egészség témakörében. 2022-ben publikálta a KPMG a belső IDE szabályzatát, ami keretbe foglalja az alapelveket, megerősíti a vállalásokat és hozzájárul ahhoz, hogy mindenki biztonságban érezze magát a KPMG-ben.

A KPMG együttműködéseinek sajátossága, hogy saját tudásukkal és tudásmegosztással is segítenek. Ezek közé tartoznak a komplex pro bono/low bono projektjeik és a szakmai alapon történő együttműködések, mint például a korábbi Liget projekt, a Ludwig Múzeum Barabási Lab projektje, a Veszprém-Balaton Európa Kulturális Fővárosa 2023 programban való részvétel, továbbá olyan partnerekkel, mint a Magyar Állami Operaház, az EFOTT és budapesti kerületi, valamint Európai Uniós kreatív városi projektek is.

A KPMG Felelős Társadalomért Program keretei között hosszú évek óta az egészségügy, oktatás és a sokszínűség területén működő civil szervezeteket támogatnak, olyanokat, mint például az Amigos a Gyerekekért Alapítvány, az Uccu-Roma Informális Oktatási Alapítvány, a Bókay Gyermekklinikáért Közhasznú Alapítvány, az Adománytaxi Alapítvány, a Bethesda Kórház Alapítvány és az IndaHouse Hungary Egyesület. A roma fiatalok felzárkóztatását segítő HBLF Romaster mentorprogramban két KPMG-s mentor segíti két roma fiatal tanulmányi előrehaladását. Aktív együttműködésük van az Egyenlítő Alapítvánnyal, illetve a Lányok Napja kezdeményezéshez kapcsolódva középiskolás lányoknak interaktív workshopokon keresztül mutatták be, milyen karrier lehetőségek várják őket a KPMG-nél.

A kultúrát támogató programok egyik legfontosabb, harmadik pillére a „Come as you are” tárlatok, azaz sokszínűségi kortárs kiállítások sora a KPMG Székházában, amely 2024-ben - a HBLF-lel közösen - sokszínűségi beszélgetéssel egészült ki. Emellett harmadik éve rendeznek a Pride hónap keretei között kiállítást a KPMG székház lobbyjában. A kortárs magyar alkotó munkáját bemutató tárlat az elfogadás, az egyenlőséget és színességet mutatta meg.

„A művészet hosszútávú dolog, minden műalkotás olyan, hogy nem csak a mának kell szólnia, a máról, hanem benne kell lennie a múltnak és magában kell hordoznia a jövőt, azaz idő kell ahhoz, hogy beépüljön, de ha már beépült, akkor kimozdíthatatlan és részévé válik egy-egy társadalom, egy cég értékeinek, kultúrájának” – tette hozzá Rózsai Rezső.

A kultúrát nem csak azért támogatja a KPMG, mert kötelessége mecénásnak lenni, hanem azért, mert a vállalati kultúrába is könnyen beemelhető és reflektál a vállalati értékekre, segíti az egy vállalat érzését, az egyediséget és iránymutatást ad, támogatja a különleges, máshoz nem hasonlítható cég misszióját; közösséget kovácsol a közös élményeken keresztül, kizökkent a mindennapok rutinjából, inspirál, elgondolkodtat, hatást vált ki, támogatja az eredetiséget, a nem szokványos mederben való gondolkozást.

Hirdetés átugrása →