Idén először hirdetik meg az IdeaFest versenyt, amelyre a 14 évesnél idősebb, vállalkozó kedvű középiskolások jelentkezhetnek október 31-ig, azonban fontos, hogy a tanulók iskolája nem lehet a közép-magyarországi régióban - mondta Solymár Károly Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) digitalizációért felelős helyettes államtitkára hétfőn Budapesten sajtótájékoztatón.
IdeaFest verseny, amelyre a 14 évesnél idősebb, vállalkozó kedvű középiskolások jelentkezhetnek, az INPUT programban valósul meg európai uniós forrásból, összértéke nagyságrendileg 250 millió forint mondta Solymár Károly Balázs az ITM digitalizációért felelős helyettes államtitkára. Közölte, olyan fiatalok jelentkezését várják, akik bármely területen innovatív eredeti ötlettel rendelkeznek. Példaként a mezőgazdaságot, a környezetvédelmet és az ipart említette. A verseny célja, hogy segítsenek a jelentkezőknek ötletüket pontosabban megfogalmazni, vállalkozóként gondolkodni, meghatározni a célcsoportot, megtudni, hogyan lehet befektetőkkel ismerkedni - fogalmazott a helyettes államtitkár.
Novemberben lesz a területi döntő, ahol 14 vidéki városban 5-5 csapat méri össze a tudását, a csapatokat három ember alkotja. Végül 14 csapat jut tovább az országos döntőbe, amelyet jövő márciusban rendeznek - ismertette.
Solymár Károly Balázs szólt arról is, hogy a jelentkezés segítése érdekében októberben roadshowt is indítanak, ennek az állomásai és minden lényeges információ a versenyről az ideafest.hu oldalon olvasható.
György László, az ITM gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára kiemelte, fontos, hogy a verseny nyertesei megismerhessenek más ökoszisztémákat, más innovatív, inspiráló környezetet, ahol az ötleteiket tovább fejleszthetik, ezért az országos döntőben első helyezést elérő csapat az Amerikai Egyesült Államokba kap tanulmányutat, míg a második helyezést elérők Finnországba, a harmadik helyezett csapat pedig Németországba utazhat tanulmányútra. Ezekre az utakra a felkészítő tanár is elkísérheti a csapatot.
Az IdeaFest arról szól, hogy a középiskolásoknak felkeltsék az érdeklődését és inspirálják őket, hogy bátran vállalkozzanak, merjék az ötleteiket megméretni, továbbá segítsenek nekik abban, hogyan építhetnek vállalkozást az ötleteikből - fogalmazott György László.