Megkapta az MNB engedélyét az iBanFirst

Megkapta a Magyar Nemzeti Bank engedélyét az iBanFirst fióktelepe, az immár budapesti irodával is rendelkező, a kis- és középvállalkozások nemzetközi pénzforgalmát támogató (PSP - Payment Service Provider) európai online platform. A fintech szolgáltató mostantól helyben nyújt személyes támogatást magyar üzleti ügyfelei számára: több mint 30 deivzanemben gyors, költséghatékony és biztonságos tranzakciókat, illetve devizakockázat-kezelést. Az iBanFirst a mostani akkreditációval tovább erősíti jelenlétét a közép-kelet-európai régióban, amely jelenleg az egyik legdinamikusabban fejlődő terület a devizapiacon.

„Immár 5 éve dolgozunk magyar vállalatokkal, és bátran kijelenthetjük, hogy ez az egyik legdinamikusabban fejlődő piac az iBanFirst számára, valódi sikertörténet a régióban. Kiemelt ezért a jelentősége annak, hogy mostantól Magyarországon is teljes jogú irodát működtetünk, amelyet a Magyar Nemzeti Bank akkreditált" – mondta Pierre-Antoine Dusoulier, az iBanFirst alapítója és vezérigazgatója.

Az iBanFirst magyar ügyfelei 2022-ben több mint 30 ezer nemzetközi átutalást indítottak, összesen 69 országba. A vállalat partnerei számára elsősorban azonnali devizaátváltást és a gyors átutalást kínál: a platformon indított tranzakciók közel 40 százaléka mindössze 2 órán belül teljesül, míg a hazai bankoknál ez a folyamat akár több napig is eltarthat. Az iBanFirst adatai szerint a magyar vállalatok fő kereskedelmi partnerei az EU-ban, Kínában és Törökországban találhatók. Az általános pénzforgalmi szolgáltatásokon túl számos ügyfél kihasználja a devizakockázat-kezelési lehetőséget is, amely az elmúlt évben az összes bevétel körülbelül 30 százalékát tette ki.

A fintech cég egy helyi devizaszakértői csapattal dolgozik, így minden magyar ügyfél személyes támogatást és tanácsadást kap dedikált kapcsolattartójától. A helyi iroda célja, hogy az év végére 600 ügyféllel dolgozzon együtt.

"Az iBanFirst hamarosan egy új termékkel is a magyar piacra lép, tovább bővítve a kis- és középvállalkozások számára nyújtott többdevizás fizetési szolgáltatások palettáját. A fejlesztés lehetővé teszi a vállalkozások számára, hogy helyi devizában nyissanak számlát az Egyesült Államokban az iBanFirst platformján keresztül. Az ügyfelek jelentős részét a leggyorsabban fejlődő regionális technológiai és szoftvervállalatok teszik ki, amelyek számára mindenképp érdekes lesz ez az új fejlesztés" – mondta Johan Gabriels, az iBanFirst régiós igazgatója.

A fintech vállalat fejlődését a szakma is elismerte, hiszen a cég idén már a negyedik alkalommal került fel a Financial Times leggyorsabban fejlődő cégeket rangsoroló "FT 1000 - Europe's Fastest Growing Companies 2022"listájára. Az iBanFirst havonta már több mint 1,5 milliárd euró összértékű tranzakciót bonyolít le világszerte, ezzel negyedik éve meghaladva a 70 százalékos éves szintű növekedést.

Pierre-Antoine Dusoulier, az iBanFirst alapó vezérigazgatója szerint „az FT 1000 listán való folyamatos jelenlét rendkívül ritka. Ez a visszajelzés is bizonyítja tartós növekedésünket, illetve elköteleződésünket európai ügyfeleink iránt, valamint visszaigazolja, hogy az iBanFirst jó döntést hozott azzal, hogy szakértelmét a nemzetközi fizetésekre összpontosítja, miközben ügyfelei pénzeszközeinek teljes biztonságot garantál az elkülönített számláknak köszönhetően.

Hirdetés átugrása →