Megnyílt pénteken a nagyközönség előtt is a Mol-csoport új, budapesti székházának a látogatóközpontja, illetve az épület legfelső, 29-ik emeletén található panorámaterasz.
Bacsa György, a Mol Magyarország ügyvezető igazgatója az MTI-nek a nyitás alkalmából elmondta: a Mol-csoport új székháza egyben szimbóluma is a vállalatcsoport stratégiájának, amely a kelet-közép-európai energiaszektor egyik meghatározó szereplőjeként elsőként hirdette meg fenntarthatósági transzformációját.
Varga Péter, a Mol Campus ügyvezetője tájékoztatása szerint a Mol Campus a Mol-csoport stratégiai céljaival összhangban nemrég megkapta a legmagasabb globális, fenntarthatósági sztenderdeknek megfelelő BREEAM Excellent és LEED Platinum minősítést. Ez az első és egyetlen irodaépület Magyarországon, amely rendelkezik ilyen minősítésekkel - tette hozzá.
A cég korábbi közlése szerint a Mol 2030 stratégia célja, hogy a társaság a hagyományos, fosszilis üzemanyag alapú tevékenységét alacsony szén-dioxid-kibocsátású, fenntartható üzleti modellé alakítsa. Ennek értelmében 2030-ig a beruházásokra fordított összeg 50 százalékát fenntartható projektekre költi, azzal a céllal, hogy 2050-re teljesen karbonsemlegessé váljon a cég működése.
A társaság decemberben adta át a londoni Foster + Partners és a magyar Finta Stúdió által tervezett, 86 ezer négyzetméter nettó alapterületű új székházát a Kopaszi-gát mellett fekvő BudaPart városrészben, Budapest 11. kerületében. Az épületben a cég 2500 munkatársa dolgozik, akik eddig 9 különböző telephelyen végezték a munkát.
Az épületen 900 négyzetméternyi napelem található, a hűtési és fűtési rendszer geotermikus energiával üzemel, a szürkevíz is teljesen egészében újrahasznosításra kerül, a munkaállomások 85 százaléka természetes fényt kap.
A magasház 29-ik emeletén lévő panorámaterasz a földszinti interaktív látogatóközpontból egyedi üveglifttel érhető el. A Mol tájékoztatása szerint a látogatóközpont ingyen tekinthető meg, a kilátóteraszra online vásárolhatók jegyek.
Csütörtökön, a nulladik napon 100 Budapesten tanuló egyetemista elsőként látogatta meg az épületet.
A Mol-csoport nettó eredménye 628,3 milliárd forint (1,66 milliárd dollár) volt tavaly az előző évi 526,1 milliárd forint (1,74 milliárd dollár) után. Az értékesítés nettó árbevétele meghaladta a 9868 milliárd forintot (26,33 milliárd dollár) 2022-ben, az egy évvel korábbi 5959 milliárd forint (19,61 milliárd dollár) után.
A Mol részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde prémium kategóriájában kereskednek. A részvény csütörtökön 0,37 százalékos emelkedéssel 2678 forinton zárt, az elmúlt egy évben a legmagasabb árfolyama 3114, a legalacsonyabb 2312 forint volt.