Idén 361-gyel több térítésmentes helyet kínál és 25 százalékkal több diákot vett fel tavalyhoz képest a Budapesti Corvinus Egyetem. A legtehetségesebb jelentkezők ismét a Corvinust választották: az elérhető szakok zöménél itt lettek a legmagasabbak a felvételi ponthatárok az adott képzést kínáló összes egyetem közül, az összes nappali ösztöndíjas alapképzés közül pedig a Corvinus nemzetközi gazdálkodás szakához volt a legtöbb pontra szükség. A corvinusos képzések nemzetközi vonzereje is egyre nő, idén már dupla annyi nemzetközi diák választja ezeket, mint tavaly.
Összesen 2345 diákot vett fel a Budapesti Corvinus Egyetem a 2025/26-os tanévre a központi felvételi eljárásban. Ez 25 százalékkal több, mint tavaly: a kapacitást elsősorban a két népszerű alapképzésen, a gazdálkodási és menedzsment szakon, valamint a kommunikáció és médiatudomány szak angol nyelvű ösztöndíjas helyein növelték. Idén ősztől tavalyhoz képest 361 diákkal többen, összesen 1870-en tanulhatnak térítésmentesen a Corvinuson. Emellett mintegy másfélszer annyian végezhetik el a nemzetközi tanulmányok, az üzleti adattudomány és az alkalmazott közgazdaságtan szakokat önköltséges formában.
Alapképzésen 1638, mesterképzésen 626, osztatlan képzésen pedig 81 hallgató kezdheti meg tanulmányait szeptembertől. Ezen kívül, nemzetközi felvételi útján a tavalyi létszám több mint kétszerese, 981 hallgató iratkozhat be a Corvinusra, több mint kétharmaduk alapszakon. Így az elsőéves diákok 30 százaléka már külföldről érkezik az egyetemre – idén csaknem 70 országból.
Továbbra is a minőség a Corvinus védjegye
A Corvinus új, hároméves stratégiájának egyik fontos célja, hogy növelje hallgatóinak számát – a magyar és nemzetközi piacokról egyaránt. A friss felvételi adatok alapján az egyetem jó irányba halad: itthon továbbra is megőrizte vezető szerepét az általa oktatott szakterületein, míg külföldön egyre többen ismerik fel a képzéseik kedvező ár-érték arányát, Budapestet mint prémium lokációt és az itt tanuló tehetséges hallgatói közösséget, és egyre többen választják a Corvinust. A mesterképzéseikre is nőtt az érdeklődés, méghozzá úgy, hogy ezzel a nemzetközi trendekre is rácáfoltak.
A Corvinuson a diákok a 2025/26-os tanévben induló alapszakok már több mint háromnegyedét, a mesterszakok mintegy kilencven százalékát angolul vagy angolul is teljesíthetik. A felvetteknek mintegy háromnegyede pedig angol nyelvű képzést választott. Az idén a magyar oktatási rendszerből a nappali alapszakra felvett hallgatók mintegy 75%-a, a nappali mesterképzésre felvett hallgatóknak pedig szinte 100%-a térítésmentesen tanulhat az Egyetemet fenntartó Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány által biztosított Corvinus Ösztöndíjprogramnak köszönhetően.
A legjobb képességű diákok továbbra is a Corvinusra jelentkeznek a központi felvételi eljárás adatai alapján. A Corvinus térítésmentes alapképzéseire 433 pont alatt, az önköltséges helyeire 400 pont alatt nem lehetett bekerülni. A meghirdetett kilenc alapszak közül hétnél a Corvinuson húzták meg a legmagasabb ponthatárt az adott szakot kínáló magyar egyetemek közül. Az angol nyelvű nemzetközi gazdálkodás szak viszi a pálmát, ahova térítésmentes formában 478 pont kellett bekerüléshez – ez, tavalyhoz hasonlóan egyben a legmagasabb bejutási küszöb a nappali térítésmentes alapképzések között. A szintén angol nyelvű nemzetközi tanulmányok szakra és a magyar nyelvű alkalmazott közgazdaságtan szakra 455 pont volt a bejutási küszöb, míg a magyar nyelvű gazdálkodási és menedzsmentre 443 pont. A gazdálkodási és menedzsment szakon magyar és az angol nyelvű programok pontszámai szinte azonosak: előbbin 443, utóbbin 440 pont. Az angol nyelvű kommunikáció és médiatudomány alapképzéshez 433 pont volt szükséges.
Az interdiszciplináris szakokra is csak kiváló teljesítménnyel volt esély: a Magyarországon csak a Corvinuson elvégezhető, angol nyelvű filozófia, politika, gazdaság szakra 450 pont, a szintén angol nyelvű üzleti adattudományra 444 pont, a magyar nyelvű gazdaságinformatikus, illetve a gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés osztatlan szakra egyaránt 440 pont volt a minimum térítésmentes formában.
Vonzóak a Corvinus megújult mesterképzései
A Corvinus a piaci igényeknek megfelelve megújította a mesterszak-portfólióját, ezek az előzetes tanulmányokból adódó felkészültségtől függően egy- vagy kétéves formában is elvégezhetőek. Kiugróan sokan, tavalyhoz képest csaknem másfélszer annyian kerültek be az egyéves nemzetközi számvitel és könyvvizsgálat szakra, de az idén először, csak a Corvinuson induló társadalmi adattudomány egyéves interdiszciplináris új szak is sok diákot vonzott. Új szakok is debütálnak: az általános menedzsment, az innováció és vállalkozás kétéves képzések, valamint az egyéves fenntarthatósági menedzsment is.
A kétéves mesterképzések között idén újra elindul a nemzetközi tanulmányok szak, a marketingen pedig idén másfélszer annyian fognak tanulni, mint tavaly. Az előző évinél harmadával többen jelölték meg első helyen a kommunikáció és médiatudomány mesterképzést is. Az egyik legnagyobb presztízsű képzést, a vezetés és szervezést mindkét nyelven el lehet végezni. Az angol szak létszámát idén harmadával növelték, ennek előnye, hogy azzal egyúttal automatikusan bekerül a hallgató a világ 10. legjobb üzleti képzésébe, a CEMS-programba, amelynek Magyarországról csak a Corvinus a tagja.
Második esély nyolc szakra
A Corvinus négy népszerű alap- és négy mesterszakra pótfelvételit tervez meghirdetni a felvi.hu-n keresztül, ezekre várhatóan július végétől lehet majd jelentkezni.
A felvételi ponthatárokat 2024 óta nem lehet közvetlenül összehasonlítani, hiszen a megszerezhető pontok egy részét az egyetemek, főiskolák intézményenként, önállóan meghozott szabályok alapján számítják ki. Így előfordulhat, hogy egy diák több egyetemnek ugyanarra a szakára jelentkezve egyszerre többféle pontszámot ér el, az adott egyetemek szabályaitól függően.