Nagyon alacsony költséggel dolgozik, a felülete modern, felhasználóbarát, gyorsan egyszerűen végrehajthatunk egy tranzakciót. Ezek az általános előnyök, de nézzük meg mennyit spórolhatunk, pénzben és időben, ha a Revolutot használjuk szemben a klasszikus pénzügyi megoldásokkal egy-egy konkrét esetben.
Aki használt már Revolut-ot az tudja az egyszerű és gyors számlanyitás mellett a legnagyobb előnye, hogy a bankszámlára díjmentesen lehet pénzt feltölteni bankkártyával, nincs számlavezetési díj, nincs kártyadíj, sőt az első kártya ingyenes (a szállítási költséget leszámítva). Ez mind pénzben, mind pedig időben komoly megtakarítás. De emellett az is nagy előny, hogy a felhasználók közti átutalások ingyenesek. Ez jól jön minden olyan esetben, amikor valamely családtagunknak utalunk pénzt, vagy éppen elosztjuk valakivel az éttermi számlát.
Mondhatjuk persze erre, hogy kis tételek ezek, de sok kicsi sokra megy. Egy alapcsomag esetében a 0,6 százalékos díjból kalkulálva már 100 ezer forint utalás is majd ezer forintos tétel, és mivel sok esetben minimum díjak is vannak, 400-500 forint környékén, beleszámolva a mini csomagok esetén jellemző 1-2 ezer forint közötti havidíjat, inkább havi akár 5 ezer forint plusz költséggel számolhatunk szemben azzal, ha a Revolutot használnánk.
De a legnagyobb előny, hogy a deviza-átváltás árfolyama sokkal kedvezőbb, mint a legtöbb banknál, (a valutaváltás ezeknél extrém drága) vagy éppen utcai pénzváltónál. Nézzünk egy példát, és mivel már Horvátországban is Euró van, nézzük ezt. Egy átlagos nyaralásra számoljunk most 300 ezer forintot a könnyebbség kedvéért. Ha bemegyünk az OTP-be és 300 ezer forintot váltunk készpénzben euróra kapunk érte ma július 21-én 769 eurót.
A valutaváltóknál a legjobb árfolyam ezen a napon 379, de ez csak pár helyen van, a jobbak 380 körül vannak, számoljunk most ezzel. Így 789 eurót kapnánk, de van 0,5 százalékos kezelési költség, így inkább csak 785 eurót.
Nézzük ezekután a Revolut használata esetén mennyi pénzünk lesz. 792 euró. A különbség 7 euró, azaz durván 2660 forint a pénzváltóhoz képest és 16 euró, azaz 6 ezer forint szemben azzal, ha klasszikus bankban váltottunk volna. Közel 1, illetve 2 százalék. És akkor még az időfaktorról nem beszéltünk, elmenni valahova csak ezért rászánni félórát, akár többet az utazásra zsebben vinni a pénzt csupa, csupa hátrány.
Természetesen az is opció, hogy külföldön a magyar bankkártyával fizetünk, ilyen esetekben devizaárfolyamon vált a bank, durván 1-3 százalék közötti a költségünk, azaz a Revolut ezt az opciót is bőven veri.
Két dolgot azért még jó tudni. Az alap, standard és a Plus csomagban a legjobb árfolyamon váltani csak havi 1000 euróig lehet efölött 0,5 százalék a plusz díj.
A Premium: és a Metal esetében 2500 Ft/hó, illetve 4200 Ft/hó havidíj nincs ilyen megkötés. Érdemes figyelni rá, hogy a Revolut a kedvező árfolyamot a devizapiac nyitvatartása alatt biztosítja, hétvégén plusz díjat számolnak fel.