Egyre több hazai családi vállalkozást érint az utódlás problémája. A családi cégben felhalmozott vagyon megőrzését és gyarapítását különböző módokon lehet elérni. Lássuk, mit gondolnak erről az Utódlásra felkészülni! Generációváltás a családi cégeknél című konferencia előadói.
A K&K Magazin olvasóinak jelentős része családi vállalkozás, fontos missziónk, hogy a magunk eszközeivel segítsük a közülük mind többeket érintő generációváltás folyamatában az alapítókat és a következő generációt. Utódlásra felkészülni! Generációváltás a családi cégeknél címmel november 29-én konferenciát rendezünk a témában, együttműködésben a Budapesti Gazdasági Egyetem Budapest LAB Vállalkozásfejlesztési Központjával és a KKV Műhellyel. A konferencián az alapító és átvevő együtt készülhet fel a generációváltás szervezetfejlesztési, kommunikációs és érzelmi kihívásaira.
Az előadások mellett nagy hangsúlyt fektetünk a személyre szabott fejlődésre. Sikeres generációváltó cégek osztják majd meg őszintén a tapasztalataikat. Az interaktív panelekbenpedig a résztvevők – átadók és átvevők együtt – a saját cégük sikeres utódlása felé vezető lépéseken dolgozhatnak. Most bemutatjuk azon magyarországi feltörekvő középvállalkozások vezetőit, alapítókat és a nextgeneket, akik elfogadták meghívásunkat és ott lesznek a november 29-i konferencia színpadán.
Heimann Zoltán, Heimann családi birtok
Heimann Zoltán és felesége Ágnes sikeres közgazdász karriert maguk mögött hagyva fordultak ismét a szőlő és a bor felé, s építették újra a családi vagyont.Közel 10 éve teljesen Szekszárdra költöztek, és minden erejükkel a borászatra koncentrálnak. Nagyobbik fiúk, Zoltán szőlész-borász tanulmányait Geisenheimben, Montpellierben és Udinében végezte. Hat év világlátás most a birtok igazgatásának kihívásait és sokrétűségét tanulja nap mint nap. "Hogy Zoltán fiamat sikerült úgy motiválni, hogy borásznak akarjon tanulni, az nem volt egyszerű. Végül mégis ezt választotta, és a saját döntése volt."
Hirschler Judit, Hirschler Glas Kft.
Még a dédpapa kezdte felvirágoztatni az üzletet, aztán generációról generációra a Hirschlerek voltak Sopron üvegesei. Ma a cég a világ nagy autógyárainak megbecsült beszállítója, egyike azon három európai vállalatnak, amely képes a legmodernebb igényeknek megfelelő visszapillantó tükröket gyártani. Hirschler Judit a negyedig generáció képviselőjeként több mint 10 éve vette át édesapjától a vállalat vezetését, elsőként törve meg az apáról fiúra szálló vezetői hagyományt. Három lánya közül ugyan egyik sem dolgozik a cégben, de fia ma már napi szinten részt vesz a vállalkozás életében. "Nehéz kérdés persze, hogy mikor milyen terhet rakok a vállára. Ez inkább egyfajta coaching folyamat."
Kinek ajánljuk?
Akiket foglalkoztat a generációváltás.
Akinél 10 éven belül esedékes lesz a generáció váltás.
Akiknek a legfontosabb, hogy megőrizzék és gyarapítsák a családi vagyont.
Akik szeretnének tanulni a sikeres generációváltó cégek tapasztalataiból.