Segítség mindenkinek

A 2018-as évben a vidékfejlesztési programhoz kapcsolódó pályázatok lesznek a legfontosabbak az agrárhitelezés szempontjából. A sikeres beruházást azonban jelentősen megnehezíthetik a technikai vagy pénzügyi akadályok. A „Zöld folyosó” program komplex megoldást kínál az agrárvállalkozásoknak a beruházások finanszírozásához, valamint a szükséges biztosítéki háttér kialakításához. Likviditási gondok esetén pedig az OTP Zöld kártya – Támogatás Faktoring konstrukció nyújthat gyors segítséget.

Nagyon sok agrárvállalkozás küzd azzal, hogy miközben beruházást tervez, az ehhez szükséges saját erőt nem tudja előteremteni. Erre jelenthet jó megoldást a „Zöld folyosó”, mely az OTP Agrár, az Agrár-Vállalkozási Hitelgarancia Alapítvány (AVHGA) és az OTP Hungaro-Projekt Kft. (OTP HP) együttműködésével valósulhatott meg.

 

Zöld folyosó” program, a beruházások motorja

 

Legfontosabb célja, hogy a hitelfedezet szempontjából nehezebb helyzetben lévő kisebb vállalkozásokat támogassa beruházásaikban. A program keretében ugyanis az AVHGA egyedi, kedvező feltételeket biztosít a fedezeti kör szélesítéséhez, az OTP HP pedig szakmai támogatással, valamint teljes körű pályázatmenedzsmenttel járul hozzá a beruházások gyorsított finanszírozásához. Az OTP Agrár lehetőséget kínál a támogatási előleg igénybevételére is – bankgarancia-fedezet mellett – a megnyert támogatás 50 százalékáig. Emellett igénybe vehető beruházási hitel az önerő finanszírozására, illetve kiegészítő forgóeszközhitel a beruházás működtetéséhez.

 

Likviditási gondokra:
 

OTP Zöld kártya – Támogatás Faktoring konstrukció

Az idei év következő nagy újítása a Területalapú támogatások előfinanszírozása, az OTP Zöld kártya – Támogatás Faktoring és a Mezőgazdasági közvetlen támogatások előfinanszírozása konstrukciók esetében várható. Előfordulhat, hogy váratlan helyzetek miatt, a cégnek év közben likviditási gondjai akadnak, például nincs a vállalkozás számláján elegendő forrás a beszállítók kifizetésére. Ezen a területen jobban automatizált, egyszerűbb folyamatot igénylő faktoring-
termék lesz az OTP Agrár támogatás előfinanszírozó terméke, amely 2018. második felében már online igénylés keretében is elérhető lesz.

 

Az OTP Zöld kártya – Támogatás Faktoring konstrukció keretében az ügyfeleknek egyes utólag folyósított, a Magyar Államkincstártól (MÁK) igényelt mezőgazdasági támogatások előfinanszírozására nyílik lehetőségük faktorálás formájában. A területalapú támogatásokat partnereink faktoring konstrukcióban akár két év támogatásának előfinanszírozásával is igénybe tudják venni, és emellett jelentősen bővül az előfinanszírozható támogatások köre. A finanszírozás alapja a támogatási, kifizetési kérelem vagy támogatási jogosultság összege, melyet az OTP Bank kedvező arányban finanszíroz. A faktoring konstrukció sok szempontból előnyösebb az agrárcégek számára. Egyrészt gyors: a szerződésekben előírt dokumentumok benyújtását követően vállalkozása néhány napon belül finanszírozáshoz juthat. Másrészt rugalmas: a finanszírozás elsősorban a támogatás mértékétől és típusától függ és kevésbé az igénylő pénzügyi adataitól. Harmadrészt kiszámítható: a finanszírozás tervezhető, a szolgáltatások díjai kalkulálhatók, a díjstruktúrában nincsenek rejtett költségek.

 

Egy évvel előre

 

Szintén az idei év újdonsága, hogy a területalapú támogatásokon túl egyéb mezőgazdasági támogatások faktorálása is lehetséges – több mint harminc jogcímen. Újdonság, hogy az idei mellett, a 6 fő típusra (ezek: SAPS, zöldítés, AKG, fiatal mezőgazdasági termelők támogatása, Natura 2000 gyepterületek kompenzációs kifizetései, Természeti Hátránnyal Érintett Terület kompenzációs kifizetései) egyszerre a következő év támogatásának összegét is igényelhetik az agrárvállalkozások. A konstrukció olyan őstermelők, családi gazdálkodók, egyéni vállalkozók és társas vállalkozások számára nyújt segítséget, amelyek rendszeres mezőgazdasági támogatásokra jogosultak, és gyors, egyszerű, kiszámítható finanszírozáshoz szeretnének jutni.

 

 

Az OTP Zöldkártya – Támogatás Faktoring előnyei

 

Gyors: a dokumentumok benyújtását követően vállalkozása néhány napon belül finanszírozáshoz juthat.

 

Rugalmas: a finanszírozás elsősorban a támogatás mértékétől és típusától függ és kevésbé az igénylő pénzügyi helyzetétől.

 

Kiszámítható: a finanszírozás tervezhető, a szolgáltatások díjai kalkulálhatók, a díjstruktúrában nincsenek rejtett költségek.

 

Minimális biztosíték elegendő: jellemzően nincs szükség klasszikus banki biztosítékok bevonására.

 

Egyszerű: a szerződést nem kell közjegyzői okiratba foglalni.

 

Naprakész információk: a támogatási összegek beérkezéséről folyamatosan tájékoztatják az agrárvállalkozásokat.

 

Kamat: 3 havi BUBOR + 2,99- 3,5 %

 

Faktordíj: 1,00%-1,50%

 

Szerződéskötési díj: 1,00%, minimum 30.000 Ft, maximum 100.000 Ft

 

Hét éve sláger

 

A halasztott fizetéssel történő értékesítés vagy más jövőbeli bevételek előfinanszírozása a modern gazdaság velejárója és a versenyképesség egyik fő hordozója. Az 1950-es években az Egyesült Államokban indult útjára a faktorálás, és a következő évtizedekben elterjedt Európában is. A rendszerváltást követően Kelet-Európában is megjelentek a faktorcégek, de Magyarországon a szolgáltatás csak a 90-es évek végén indult jelentős fejlődésnek. Manapság a faktoring egyre inkább a kkv-k (alternatív) finanszírozási formája, és ezen a területen az utóbbi hét évben ugrásszerű fejlődésre került sor.

Hirdetés átugrása →