Tovább gyarapodhat a családi vagyon

Egyre több hazai családi vállalkozást érint az utódlás problémája. A családi cégben felhalmozott vagyon megőrzését és gyarapítását különböző módokon lehet elérni. Lássuk, mit gondolnak erről az Utódlásra felkészülni! Generációváltás a családi cégeknél című konferencia előadói.

A K&K Magazin olvasóinak jelentős része családi vállalkozás, fontos missziónk, hogy a magunk eszközeivel segítsük a közülük mind többeket érintő generációváltás folyamatában az alapítókat és a következő generációt. Utódlásra felkészülni! Generációváltás a családi cégeknél címmel november 29-én konferenciát rendezünk a témában, együttműködésben a Budapesti Gazdasági Egyetem Budapest LAB Vállalkozásfejlesztési Központjával és a KKV Műhellyel. A konferencián az alapító és átvevő együtt készülhet fel a generációváltás szervezetfejlesztési, kommunikációs és érzelmi kihívásaira.

 

Az előadások mellett nagy hangsúlyt fektetünk a személyre szabott fejlődésre. Sikeres generációváltó cégek osztják majd meg őszintén a tapasztalataikat. Az interaktív panelekbenpedig a résztvevők – átadók és átvevők együtt – a saját cégük sikeres utódlása felé vezető lépéseken dolgozhatnak. Most bemutatjuk azon magyarországi feltörekvő középvállalkozások vezetőit, alapítókat és a nextgeneket, akik elfogadták meghívásunkat és ott lesznek a november 29-i konferencia színpadán.

 

Langmáhr Tamás, Megakrán Zrt.

Majd negyedszázada a véletlennek is köszönhetően kezdett darukkal foglalkozni. Kezdetben egyedül vezette a gépeket, de a tudatos stratégiának és, ahogy ő fogalmaz, a szerencsefaktornak köszönhetően a régióban piacvezető céggé nőtték ki magukat.Az intenzív növekedés után, amikor évente 30-40 százalékos volt a bővülés, elérték a középvállalati méretet. Langmáhr Tamás látta, hogy ebben a méretben már nem lehet mindent egy személyben irányítani. Komplex SAP rendszert vezettek be, elkezdtek kinevelni egy menedzsment réteget, átalakították a vállalat szervezeti felépítését és a folyamatokat. Ma már elkülönülnek a tulajdonosi és menedzsment-jogosítványok. Az operatív menedzsment négy főből áll, a tulajdonos csak a stratégiai döntésekben vesz részt. Az átalakítás sikeres, amit jól mutat, hogy a Megakrán részvényei hamarosan a tőzsdén forognak.

 

Móré Attila, Alpha Befektetési Holding

Egy csőd közeli állatkórház megvásárlásával indult az AlphaVet története, ebből indulva Móré Attila felépített egy ma már 16 milliárdos forgalmú céget az állatgyógyszer és állateledel szegmensben. Piacvezetők Magyarországon, de nem erre és nem is az üzleti eredményekre a legbüszkébb, hanem arra, hogy sikerült one man show-ból, egy nélküle is önjáró vállalkozássá válniuk. Akik ma a különböző területek igazgatói majdnem mind első munkahelyes, fiatal kollégáim voltak – mondja. A ma már holding formában működő AlphaVet-nél sikerült megoldani a tulajdon és a vezetés szétválasztását. „Mielőtt valaki azt gondolja, hogy én milyen nagy, tudatos menedzser vagyok, aki 50 éves korára ezt meg tudta csinálni, hát azt kell mondjam, a fitty fenét.”

 

Kinek ajánljuk?

Akiket foglalkoztat a generációváltás.

Akinél 10 éven belül esedékes lesz a generáció váltás.

Akiknek a legfontosabb, hogy megőrizzék és gyarapítsák a családi vagyont.

Akik szeretnének tanulni a sikeres generációváltó cégek tapasztalataiból.

Hirdetés átugrása →